Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > divadlo

Divadelní sezona 2017/2018 ve Dvoře Králové má novinku: řadu představení pro mladé

Redakce / 17.08.2017, Královédvorsko
Již v pátek 15. září 2017 zahájí ve Dvoře Králové divadelní sezónu 2017/2018 představení Skleněný zvěřinec s vynikající Simonou Stašovou v hlavní roli. Tato tragikomedie je součástí předplatného na nadcházející divadelní sezonu. Předplatné je nejen jistotou místa v hledišti a levnější vstupenky, ale může být také ideálním dárkem. A to nově i pro mladé, pro které byla sestavena speciální řada 4 představení již od 700 Kč. Již v říjnu se mohou (nejen) mladí těšit na první představení série, a to s Annou Polívkovou v hlavní roli. Na svůj tradiční Divadelní čtyřlístek se mohou těšit i ti nejmenší.
 

Výhoda předplatného: 

  • výrazná sleva oproti jednotlivým vstupenkám
  • stálé místo v hledišti po celou sezónu
  • permanentní vstupenka je přenosná 
  • předplatné můžete i darovat

Předplatné i samotné vstupenky je možné zakoupit v kavárně Hankova domu, před představením na pokladně u vstupních dveří.


Kontakty:
Lenka Mannová, 
+420 499 320 110, mannova.lenka@hankuv-dum.cz
otevírací doba:
po 13:00 - 20:00
út  - čt 9:00 - 12.00, 14.00 - 16.00
červen - srpen: po-pá 9:00 - 12:00, 14:00 - 16:00


Řada čtyř představení pro mladé publikum


Předplatné (řada B)

Přízemí:

1. - 6. a 13. řada  900 Kč

7. - 12. řada  800 Kč

14.- 18. řada  700 Kč

Balkón:

1. - 3. řada 900 Kč

4. řada 800 Kč


11. října

BŮH MASAKRU - Yasmina  Reza
Hořká komedie plná nečekaných zvratů, krutosti a ožehavých témat. Divadelní hra představuje příklad chytré jiskřivé zábavy, která je založena na postupném odkrývání lidských charakterů čtyř na první pohled civilizovaných a solidních lidí. Dva manželské páry se sejdou, aby vyřešily následky rvačky mezi jejich dětmi, při které jeden z chlapců přišel o zuby.
Hrají: Anna Polívková, Viktor Dvořák, Kristýna Kudrnáčová, Miroslav Novotný.

leden

RAPPER - Jakub Nvota
Kam až dostala učitele chemie a hudební výchovy láska k hudbě a touha učit se? Příběh, který Vás rozesměje, dojme a zahřeje u srdce. Život je plný překvapení. Uvidíte!
Hraji: Martin Trnavský, Anet Antošová, Dominika Červinková, Julie Šurková (Divadelní spolek Frída)

březen

MOJE MALÁ ÚCHYLKA - Tomáš Dianiška
Detektivní parodie ve stylu detektivních parodií, které máme tak rádi. Čtyři lidé jsou pozváni do luxusní rezidence a samozřejmě se stane vražda. A pak ještě jedna. Všichni jsou podezřelí a všichni mají motiv. To je nepříjemná kombinace. Doktor má rád velká ňadra, kouzelník říznul svou asistentku, Alfréd je hodně sprostý a Hanka má takovou tu poruchu, o které radši nebudeme mluvit...
Hrají: Jan Cina, Hana Vagnerová/Berenika Kouhoutová, Andrej Polák a Petr Vančura (A studio Rubín)

květen

MILENA MÁ PROBLÉM - Šárka Vaculíková
Hravé, dravé ale i vážné a především vtipné představení. Všem ženám před svatbou, po svatbě, s dětmi i bez nich. Všem mužům (těm co doma uklízí i těm, co neuklízí)… Zkrátka všem, co se chtějí pobavit nad pravdivostí života. Jak řekl Oscar Wilde: „Život je příliš důležitý na to, abychom ho brali vážně...“
Hraje: Šárka Vaculíková

 

Seznam představení 2017/2018 - klasické předplatné 

Předplatné řada A

Cena: Přízemí:

1. - 6. a 13. řada  2.700 Kč

7. – 12. řada  2.600 Kč

14. – 18. řada  2.500 Kč

Balkón:

1. – 3. řada 2.600 Kč

4. řada 2.500 Kč


15. září 

SKLENĚNÝ ZVĚŘINEC - Tennessee Williams
Skleněný zvěřinec je rodinná tragikomedie o každém z nás. Je to zrcadlo nastavené do našich směšných rodinných kotrmelců. Z lásky se totiž udělají ty nejkrásnější i ty nejhorší věci. Opuštěná matka Amanda, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími, nadělá v rodině velikou paseku. Postava syna Toma je zosobněním samotného autora Tennessee Williamse a jeho sestra Laura je původně jeho pravá sestra Rose. Společně s Amandou, Tomem, Laurou a nápadníkem Jimem, se budete smát i plakat sami nad sebou. 
Hrají: Simona Stašová, Jaromír Nosek, Filip Cíl, Kamila Trnková, Andrea Daňková, Karel Heřmánek ml., Adam Vacula

říjen

AFRICKÁ KRÁLOVNA - Cecil Scott Forester
Humorný i dramatický dobrodružný příběh, odehrávající se v Africe uprostřed 1. světové války, o nesourodém páru dvou zcela odlišných lidí, jejichž prvotní vzájemná nevraživost se nakonec promění v lásku...
Hrají: Linda Rybová a Hynek Čermák

15. listopad

DO LOŽNICE VSTUPUJTE JEDNOTLIVĚ! - Ray Cooney a John Chapman
Bláznivá komedie známých anglických dramatiků o tom, že i prostorná exkluzivní ložnice může být náhle těsná…
Hrají: Mahulena Bočanová, Lukáš Vaculík, Pavel Nečas/Martin Zounar, Monika Absolonová/Adéla Gondíková/Kateřina Lojdová, Ivana Andrlová/Olga Želenská a další.

prosinec

CENA ZA NĚŽNOST - Dan Gordon
Hra podle oscarového filmu, zdařile oscilující na hranici komedie a melodramatu, zachycuje během bezmála třicetiletého časového úseku proměnu vztahu autoritativní výstřední matky a dcery, která se snaží vymanit z jejího područí...
Hrají: Jana Janěková, Jitka Čvančarová, Alexej Pyško, Marcela Holubcová/Daniela Choděrová, Jan Kačer/Petr Pelzer/Jan Fišar/Robert Jašków.

17. leden

PROKLETÍ NEFRITOVÉHO ŠKORPIÓNA - Woody Allen
Rozkošně bláznivá komedie podle filmu Woodyho Allena. Vyšetřovatel pojistných podvodů C. W. Briggs, zdánlivě roztomilý nemotora, je ve skutečnosti jedničkou ve svém oboru a dokáže vždy vypátrat zločince. Jednoho dne však nečekaně podlehne prohnanému hypnotizérovi a potom je nucen, aniž by si to uvědomoval, loupit šperky a i jinak překračovat hranice zákona! Není v tom ale sám. Společně s ním je zhypnotizována Betty Ann, nenáviděná a panovačná kolegyně z pojišťovny. Poté, co hypnóza odezní, pak Briggs nevědomky vyšetřuje své vlastní zločiny a dokonce podezírá i protivnou Betty Ann, která se mu postupně už nezdá být tak protivnou...
Hrají: Bohumil Klepl, Anna Fixová, Vladimír Senič, Martin Dusbaba, Eliška Dohnalová, Roman Štabrňák a další (Divadlo Antonína Dvořáka Příbram)

únor

PERFECT DAYS - Liz Lochheadová
Romantická komedie nejen o ženách a nejen pro ženy. Úspěšná kadeřnice Barbs má na první pohled úplně všechno: prosperující firmu, popularitu, exkluzivní byt, přátele a pečlivou matku. Ovšem jedno jí chybí – nějak nestihla mít dítě a zbývá jí posledních pár let, kdy se to musí podařit. Jenže manželství se jí rozpadlo, nejbližší přítel je homosexuál a potencionální otcové z nejrůznějších důvodů selhávají...
Hrají: Lenka Vlasáková, Jan Dolanský, Jan Hofman, Dana Syslová, Petra Jungmanová, Vilém Udatný

28. březen

CHAPLIN - Pavel Khek, Lenka Smrčková
Hra o osudech Charlese Spencera Chaplina, jehož spletité životní cesty jakoby mapovaly pohnuté osudy 20. století. Chaplin měl hluboký vztah k nemocné matce, prošel čtyřmi manželstvími. Byl posedlý filmem, měl konflikt s americkou justicí. Měl ale velký dar najít v každé lidské situaci humor. Při pohledu na Chaplina si lze s odstupem položit otázky, co má dělat umělec v tomto přízemním světě, nebo co má dělat člověk v odlidštěném světě...?
Hrají: M. Ruml, P. Mikeska, P. Prokeš, L. Matoušková, H. M. Maroušková, A. Petráš, S. Milková a další(Městské divadlo Mladá Boleslav)

10. duben

KOČIČÍ HRA - Istvan Örkeny
Erži Orbánová, hubatá, živelná a svérázná hrdinka, prožívá svá každodenní dobrodružství v komunistickém Maďarsku mezi sdíleným bytem v budapešťském činžáku, mňoukáním „kočičí hry“ se sousedkou Myškou a hašteřením ve frontě v mlékárně.
Hrají: Pavla Tomicová, Zora Valchařová-Poulová, Natálie Řehořová, Jakub Tvrdík, Jan Bílek a další (Klicperovo divadlo Hradec Králové)

květen

VŠE O MUŽÍCH - Miro Gavran
Legendární tragikomedie pro tři herce ve dvanácti rolích. Čtyři odlišné pohledy na muže, jak sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí, aneb jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem. Tragikomedie o mužích pro ženy, aby je opět nepochopily.
Hrají: Maroš Kramár, Filip Blažek a Michal Slaný (Studio DVA)

červen

ROZMARNÝ VEČER - Vladislav Vančura, Kašpar
Vejděte na říční plovárnu Antonína Důry, zhlédněte představení potulného kouzelníka Arnoštka, poznejte hospodu U čtrnácti pomocníků, navštivte městečko Krokovy Vary!Staňte se svědky událostí, které nikdo nečekal, ale každý po nich touží. Léto je už tady, komedianti se blíží a co s načatým večerem?
Hrají a zpívají: Jan Potměšil, Jitka Nerudová, Tomáš Stolařík, Irena Kristeková, Jan Zadražil, Míla Tichý, Eliška Boušková, Jakub Špalek, Zdeněk Dočekal. (Divadlo V Celetné)


Těšíme se s Vámi na shledanou v hledišti Hankova divadla.


 

Související články
Simona Stašová rozesmála dvorské publikum. Tleskalo jí vestoje.
Bůh Masakru s Annou Polívkovou (11. října 2017)
Program divadelního předplatného v Hankově domě na sezonu 2018/2019

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1276x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí