Vyhledej
Šikovné nákupy
ZŠ Schulzovy sady > Doprava > jízdní řády

V Pardubickém kraji se ode dneška většina omezení na tratích ruší. Výjimkou jsou vlaky mířící do Královéhradeckého kraje

Redakce / 6.04.2021, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
České dráhy oznámily, že po Velikonocích plánují v koordinaci s krajskými úřady postupné obnovení provozu v Pardubickém a Královéhradeckém kraji.
 
Aktuální jízdní řády doporučujeme proto i nadále cestujícím vždy ověřit ve vyhledávačích spojení nebo přes Jízdní řády.

Pardubický kraj

Od 8. března do 5. dubna 2021 byl v koordinaci s Pardubickým krajem mírně omezen rozsah regionální dopravy zajišťované Českými drahami. Úpravy se týkají většiny tratí v regionu, nejedou některé vlaky v okrajových částech dne a vybrané posilové vlaky.

Od 6. dubna 2021 je v koordinaci s krajským úřadem většina omezení v regionu ukončena a vlaky na většině tratí tak znovu pojedou podle pravidelného jízdního řádu. 

Omezení zůstanou jen u některých vlaků do sousedního Královéhradeckého kraje (nepojede část spěšných vlaků mezi Pardubicemi, Hradcem Králové a Jaroměří, jeden pár půlnočních vlaků mezi Hradcem Králové a Pardubicemi a jeden pár časně ranních vlaků mezi Týništěm nad Orlicí a Chocní). Předpokládáme, že tato zbývající omezení budou platit do 11. dubna 2021.

V souvislosti s výlukami na trati Praha – Česká Třebová pojedou vlaky v Pardubickém kraji od 6. dubna 2021 podle upravených jízdních řádů.

Královéhradecký kraj


V koordinaci s Královéhradeckým krajem je od pondělí 8. března 2021 do odvolání mírně omezen rozsah regionální dopravy. 
Nejedou některé časně ranní, pozdně večerní a víkendové spoje a také některé posilové spěšné vlaky mezi Hradcem Králové a Pardubicemi. 
Platnost omezení rozsahu regionální dopravy závisí na vývoji epidemie, nicméně dle plánu přepokládáme, že podle pravidelných jízdních řádů pojedou vlaky v regionu od 12. dubna 2021. 

České dráhy však nejsou jediným dopravce, který v rámci kraje zajišťuje železniční osobní dopravu. Například rychlík spojující Liberec a Pardubice (R14A Pardubice - Liberec) jezdí po celou dobu nouzového stavu bez omezení (společnost Arriva Východní Čechy).

Kateřina Sekyrková

Zdroj: České dráhy

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1232x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět