Vyhledej
Novinky emailem
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Královédvorská Sluníčka si na maratonské trati doběhla pro stříbrné medaile

Redakce / 19.09.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Již podruhé se naše škola zúčastnila krásného mezinárodního štafetového závodu žákovských družstev World Marathon Challenge 2021, který 15. září pořádal Rotary klub Trutnov.

FOTOGALERIE - Sluníčka si na maratonské trati doběhla pro stříbrné medaile


Na atletickém ovále se sešla družstva ZŠ Schulzovy sady Dvůr Králové, ZŠ náměstí Míru Vrchlabí a dále pětice trutnovských škol. 

Každé družstvo bylo složeno z patnácti dívek a patnácti chlapců. Ti štafetově zdolávali vzdálenost 42 195 m. Jeden úsek štafety měřil 200 m a každá štafeta tedy absolvovala 105 okruhů. 

Každá škola soutěžila v jiné týmové barvě. Našim připadla stejně jako minule barva žlutá, a tak nás soupeři překřtili na Sluníčka na trati. Kluci i děvčata bojovali srdcem, a tak byl závod velmi napínavý. Nakonec naše štafeta nestačila pouze na štafetu vrchlabské sportovní školy. Náš čas byl 2 hodiny, 3 minuty a 20 sekund. Oproti předloňskému roku jsme se zlepšili o dvě minuty, a vystoupali jsme o stupeň výš na stříbrnou pozici. 

Celý tým se z výsledku náležitě radoval. Žlutá týmová trička jsme ozdobili stříbrnými medailemi. Překvapení čekalo na závodníky po příjezdu. 

Na stříbrné medailisty totiž čekal před školou pan ředitel a obě zástupkyně ředitele, aby jim zatleskali a poděkovali za skvělou reprezentaci školy. Děkujeme všem závodníkům za skvělý výsledek a úžasný zážitek. Jste opravdoví borci! Vedení školy pak děkujeme za podporu sportu, bez které bychom se podobných soutěží nemohli účastnit.

Další fotografie jsou ke zhlédnutí na https://www.zsschsady.cz/

P. Špatenková, M. Šturmová, T. Nosek
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 677x
 
Hodnocení článku: