Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

ZDRAVÁ PĚTKA aneb jak jsme nakupovali na ZŠ Schulzovy sady s rozumem

Redakce / 16.12.2017, Dvůr Králové nad Labem, ZSSchulzovySady.kralovedvorsko.cz
Stalo se již tradicí, že do ZŠ Schulzovy sady každý rok zavítá velmi milá a užitečná návštěva. Lektorka výukových programů pro školy zaměřených na výchovu ke zdraví a certifikovaná poradkyně ve výživě, Mgr. Radka Drobná, neporušila tuto tradici ani letos.
 

FOTOGALERIE - ZDRAVÁ PĚTKA aneb jak jsme nakupovali s rozumem


Jak sama říká, dělá to, co umí a dělá to ráda. "Realizuje programy a přednášky zaměřené na výchovu ke zdraví, etiketu stolování a racionální výživu. Spolupracuje se školami v rámci projektů specializovaných na zdravý životní styl," doplňuje výčet své práce. Je také odbornou lektorkou celorepublikového projektu pro děti "Zdravá 5", který vzdělává žáky mateřských a základních škol v oblasti zdravého stravování. Na naší škole realizovala, nebo teprve bude realizovat, preventivní programy ,,Zdravá pětka“, ,,Etiketa stolování“, ,,Poruchy příjmu potravy“, ,,Otesánek – trávicí soustava“ a ,,Nakupuj s rozumem“.

A právě poslední zmíněný program čekal i na žáky 4.C. Děti se dozvěděly o důležitosti etikety na obalu výrobků, zkusily si vyčíst důležité informace z těchto etiket, prakticky připravovaly zdravé občerstvení, propočítávaly jednotlivé nákupy, tvořily nákupní seznam a v neposlední řadě si povídaly o významu reklam a vymýšlely lákavé a poutavé reklamy na své vytvořené svačinky.

Celý program jsme si moc užili a ještě jsme si pochutnali na zdravém občerstvení. Již nyní se těšíme na další zajímavosti, které nám v příštím roce paní lektorka přinese.

Mgr. Markéta Johnová

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

Související články
Halloween - strašidelný svátek ve třídě 4.C
Bodovali jsme v Logické olympiádě 2017

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 342x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí