Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Služby občanům > Rozvoj regionu

Plavecký bazén v Trutnově je uzavřen do odvolání

Havárie a uzavření velkého plaveckého bazénu od 25. dubna 2019

Redakce / 24.04.2019, Trutnovsko a Úpicko
Z trutnovského krytého bazénu máme hlášenu havárii, ke které došlo ve středu 24. dubna 2019 ve 20:50 hod. a díky které je plavecký bazén do odvolání mimo provoz.
 

Jedná se o vážnou havárii na hlavním výtlakovém potrubí, které vede z čerpadel do pískové filtrace velkého plaveckého bazénu. Jelikož není možné provádět filtraci vody, je velký plavecký bazén do odvolání uzavřen. 

Sauna, fitness a solarium fungují bez omezení.

Tato zpráva přichází v době, kdy město zvažuje letos uzavření letního koupaliště a jeho rekonstrukci poté, co rada města 11. února 2019 vypověděla smlouvu projektové kanceláři, která nedodržela smluvní podmínky a neodevzdala včas projekt na plánovanou rekonstrukci krytého bazénu. 


Uzavření letního koupaliště

V současné době již probíhá výběrové řízení na celkovou opravu letního koupaliště. Jak nám sdělil Mgr. Radek Horák, zástupce ředitele Mebys Trutnovs, s.r.o., která sportoviště v Trutnově spravuje, největším problémem letního koupaliště jsou stávající keramické obklady bazénových van, které vykazují značný stupeň poškození a vyžadující neustálé opravy. Předmětem rekonstrukce je tedy vyvložkování stávajících bazénových těles (nerezové vany) a oprava navazjících zpevněných ploch. V případě, že k plánovnaé rkeonstrukci letního kouapliště dojde, nebude přes léto uzavřen krytý bazén. Finanční náročnost plánované rekonstrukce letního koupaliště je odhadována na 60 mil. Kč.

Rekonstrukce krytého bazénu


Projekt rekonstrukce více než 30 let starého krytého bazénu v Trutnově byl představen již v roce 2016. Finanční náročnost se odhadovala na 130-150 mil. Kč. Rekonstrukce měla řešit nejen současný energeticky náročný provoz, ale také rozšíření pro rodiče s dětmi a potenciální návštěvníky z hor a měla dle zadavatele trvat min. 1 rok v závislosti na tom, zda by postupovala po částech či najednou. Jako reálné bylo uváděn rok 2019 jako datum možného otevření zrekonstruovaného bazénu. V roce 2017 byl vybrán projektant, který bohužel, dle slov vedení města, neodržel smluvní podmínky a projekt nedodal včas - do jara 2018. Navíc finální částka na rekonstrukci by dle návrhů projektanta vyšla na 500 mil. Kč, přičemž město Trutnov byl ochotno zaplatit na "nový" krytý bazén jen do výše 250 mil. Kč

Kateřina Sekyrková
Zdroj: mebys.cz

 

Související články
V Trutnově je rekonstrukce krytého bazénu odložena, na řadě je letní koupaliště

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2296x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí