Vyhledej
Šikovné nákupy
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Vítěz republikového finále IT-SLOT je za ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 16.12.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Ve dnech 19. a 20. listopadu 2019 na jednotlivých základních školách proběhlo první nominační kolo soutěže IT-SLOT, kterého se zúčastnilo celkem 3860 žáků ze 115 škol z celé České republiky. Prvních 50 soutěžících postoupilo do celostátního finále a mezi nimi i žáci naší školy.
 

FOTOGALERIE - Vítěz republikového finále IT-SLOT je za ZŠ Schulzovy sady

Pořadí postupujících určuje počet správných odpovědí a při stejném počtu odpovědí rozhoduje čas, za který byly otázky zodpovězeny. Druhého kola se mohou zúčastnit nejvýše 3 žáci z jedné školy a letos jsme byli opravdu úspěšní. Z 31. místa postoupil Tomáš Mertlík, z 9. místa Ondřej Palan a ze skvělého 2. místa Jakub Moc. A tak jsme si 11. prosince udělali předvánoční výlet do Prahy, kde se uskutečnilo v budově Soukromé střední školy výpočetní techniky finální kolo, kde již soutěžící mohli vyhrát velmi hodnotné ceny.

Chlapci k soutěži přistupovali s ledovým klidem, prohlédli si připravené ceny a Kuba pronesl, že bude první a vyhraje noťas . Po úvodních slovech organizátorů se žáci rozdělili do počítačových učeben a my jako doprovod jsme mohli sledovat jednotlivé otázky v aule školy, které nám promítali. Otázek bylo celkem 25 rozdělených do dvou oblastí (IT a logické úlohy), na ně měli soutěžící celkem 35 minut. Oceněných bylo prvních 15 žáků, nejlepší soutěžící si odnesli výhry v podobě notebooku, tabletů, sluchátek, power bank a flash disků. Ostatní soutěžící si pro útěchu odvezli reklamní trička či hrnečky. A jak to vše dopadlo? 
Na 19. místě s počtem 18 správných odpovědí se umístil Tomáš Mertlík (8. B), na 9. místě Ondřej Palan (20 správných odpovědí, 9. B) a Jakub Moc (8. B) potvrdil své rozhodnutí o prvním místě s 23 správnými odpověďmi a notebook skutečně získal! Chlapcům moc gratulujeme, byli skvělí a úžasně reprezentovali naši školu. 
Uznání patří i učiteli informatiky Ing. Sedláčkovi a poděkování patří také rodičům žáků za podporu a zajištění dopravy.

PaedDr. Zuzana Mertlíková
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 606x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět