Vyhledej
Šikovné nákupy
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy

Jak žije škola v době výluky

Redakce / 27.03.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Jedenáctý březen tohoto roku zůstane v paměti pedagogů, žáků i rodičů zřejmě po celý zbytek života. Děti opustily školu a za týden je následovali i pedagogové. Život školy se však nezastavil. Jak škola žije nyní?
 

FOTOGALERIE - Jak žije škola v době výluky

Učitelé učí - na dálku. Připravují výuku, zasílají učivo, opravují úkoly, vyhledávají výukové zdroje, snaží se komunikovat on-line, organizují video hodiny, připravují na zkoušky, hodnotí, motivují, pomáhají překonávat překážky, komunikují s rodiči, mailují, chatují, telefonují, natáčejí, … prostě se nenudí. 

Protože jsme školou určenou jako pečující o děti zdravotníků a dalších profesí IZS a sociálních služeb, střídají se vychovatelky ve školní družině a starají se o svěřené děti. Jejich práce teprve nabude na významu. 
 
Školní jídelna omezila svůj provoz, ale kuchaři stále zajišťují obědy pro přítomný personál i děti a jsou v případě potřeby připraveni vařit i pro další zájemce.

Nucená přestávka vytvořila prostor pro realizaci plánovaných oprav a změn, proto se ani správní zaměstnanci nenudí. Uklízejí a dezinfikují učebnu za učebnou, starají se o čistotu užívaných prostor, (pro)následují řemeslníky. Školníci zajišťují opravy, stěhování nábytku, podílejí se na úpravách učeben nebo pečují o techniku.

Situace klade velké nároky na zajištění IT podpory zejména učitelů – řešení problémů s programy a aplikacemi, zaváděních nových produktů, získávání informací, příprava návodů, spolehlivé fungování sítě, opravy techniky, komunikace s partnery … To je prakticky celodenní program pro správce IT.
Ani kanceláře nezavřely dveře: zajišťují komunikaci a informační servis, vydávají potvrzení pro rodiče, starají se o ekonomiku provozu, zavádějí elektronizaci spisové služby, provádějí účetnictví nebo zajišťují poštovní službu.
No a vedení školy, třeba píše články do novin, a to ostatní, to byste nám stejně nevěřili… 😊

Mgr. Ivan jugl
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 649x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět