Vyhledej
Šikovné nákupy
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy

Palácový převrat v pátých třídách

Redakce / 10.02.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Po návratu z vánočních prázdnin čekal na žáky pátých tříd náročný měsíc, který provázely čtvrtletní práce a pololetní klasifikace. Přesto děti žily v očekávání něčeho, co tu ještě nebylo a na co se velmi těšily a pečlivě připravovaly.
 

FOTOGALERIE - Palácový převrat v pátých třídách

Paní učitelky se rozhodly, že dětem zpestří poslední lednový týden tzv. Palácovým převratem, při kterém se z dětí stanou alespoň na chvíli učitelé a vyzkouší si, jaké to je být za katedrou. 
Každá skupinka dětí si mohla vybrat, jaký předmět bude vyučovat, a tak nás čekala matematika, český jazyk, vlastivěda, přírodověda i pracovní činnosti. Každá skupinka dostala na svou hodinu 30 minut. Ostatní se při žádné z hodin nenudili, protože na ně čekaly zábavné kvízy, hádanky, poznávačky a dokonce i testy. Paní učitelky se staly na pár hodin žačkami a všechny úkoly plnily také. Celá akce se vydařila a děti poznaly, že být učitelem je hezké, ale i náročné. Uvidíme, jestli se za pár let někdo z dětí na učitelskou dráhu opravdu vydá.
Další z akcí v posledním týdnu byla krásná výstava Retrohrátky, na které děti poznávaly hračky svých rodičů a prarodičů a dokonce si s některými hračkami mohly pohrát. Věřte, že se jim z muzea vůbec nechtělo. V den vysvědčení absolvovaly všechny děti z prvního stupně výchovný koncert, na kterém se představila skupina bubeníků. Také tato akce byla velmi vydařená. 
Následovalo předávání vysvědčení a to už byla opravdu tečka za prvním pololetí.

P. Špatenková, J. Teislerová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 7703x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět