Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Třeťáci ze ZŠ Schulzovy sady na vlastivědné vycházce za připomenutím událostí 2. světové války v našem městě.

Redakce / 8.05.2018, ZSSchulzovySady.kralovedvorsko.cz
V pondělí 7. května se vypravili žáci 3.A a 3.B na vlastivědnou vycházku s jasným cílem - připomenout si události, které se ve městě staly během 2. světové války. Rozhodli se najít pietní místa, která připomínají obyvatele města, kteří přišli během války o to nejcennější, o svůj život. Děti u každého pomníčku rozsvítily svíčky.
 
Naší první zastávkou byla budova pošty, na které pamětní deska připomíná poštovního úředníka Jaroslava Davida, který byl za heydrichiády popraven v Pardubicích na Zámečku. Pokračovali jsme do míst, kde stávala synagoga. Zde jsme si připomněli krutý osud našich židovských spoluobčanů, z nichž se většina nevrátila.

U školy 5. května se děti dozvěděly o květnovém povstání a událostech v našem městě. Také zde jsme zapálili posledním obětem války světla vzpomínek. Odtud jsme pokračovali na letní stadion, kde jsme si připomněli osudy královédvorských sokolů. 

Na nábřeží pak oběti květnového povstání. 

Naší poslední zastávkou byl městský hřbitov, kde jsme se zastavili u pomníčků bratří Sochorů a také u pomníčků obyvatel města, kteří padli nebo byli umučeni během 2. světové války.

Během více než desetikilometrové výpravy se děti dozvěděly mnoho nového z nedávné historie našeho města a uctily památku našich hrdinů. Připomeňte si i vy v těchto májových dnech lidi, kteří se svobody své země nedožili.

P. Špatenková, J. Teislerová

Další články ZŠ Schulzovy sady

FOTOGALERIE - Třeťáci ze ZŠ Schulzovy sady na vlastivědné vycházce

 

 

 
 
Přečteno 222x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí