Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Volejbalový úspěch starších žákyň ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 17.04.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Koncem prvního dubnového týdne se parta osmi sportovkyň a vedoucího družstva vydala proti proudu Labe za obhajobou okresního titulu ve volejbale do města Hostinné. Oproti předešlým ročníkům měla být dle pořadatelů mnohem vyšší konkurence. Při vstupu do haly jsme zjistili, že tomu tak skutečně bude.
 

FOTOGALERIE - Volejbalový úspěch starších žákyň ZŠ Schulzovy sady

Tři hrací plochy byly obsypány mladými volejbalisty. Míče prořezávaly vzduch téměř nadzvukovou rychlostí a v té chvíli bylo jasné, že získat pohár obřích rozměrů se slušnou porcí zlata nebude letos vůbec nic jednoduchého. Počet družstev, která usilovala o jedno postupové místo do krajského finále, se vyšplhal na celých osm. 
S hlubokou pokorou a respektem k soupeři naše dívky nastupovaly do každého utkání a to se jim vyplácelo. Tvrdou prací a dobrým pohybem si podmaňovaly přihlížející davy v ochozech kolbiště v Hostinném. Po třech zápasech, v nichž se nám podařilo vždy zvítězit, byl dílčí cíl splněn, ano, účast v semifinále. Parta kolem kapitánky Andrey Sommerové se nebezpečně hrajícího Lánova nezalekla a zejména tvrdým servisem a téměř stoprocentními útoky středem hřiště si podmanila toto veledůležité, ba téměř stěžejní utkání. Ve finále se náš tým utkal s Gymnáziem Vrchlabí. Tento soupeř prověřil naše síly již v prvním střetnutí ve skupině. Byl poražen! 
Ovšem v dalším průběhu turnaje už přemožitele nenašel a postup do finále si rozhodně za zlepšené výkony zasloužil. Finále zahájeno! Soupeř nám odskakuje na rozdíl čtyř bodů. Nemůžeme se srovnat na příjmu. Nevěšíme hlavy. Věříme v úspěch a ve své dovednosti. Tak si alespoň představuji to, co se asi odehrávalo v myslích hráček z osmého a devátého ročníku ZŠ Schulzových sadů. Po nevydařeném začátku se karta počala obracet. Bum, prásk, eso, příjem a nahrávka za jedna, smeč přes blok, paráda! Tak vypadal obrat prvního setu ve finále, v němž jsme nakonec po vypjatém průběhu zvítězili 25: 19. Sebevědomí a dobrá nálada se přenesla i do druhého setu, který děvčata získala jasným poměrem 25:8, a mohlo se slavit. 
Titul, pohár obřích rozměrů, medaile, postup do krajského finále a hlavně krásné sportovní zážitky putují autobusem zpět do Dvora Králové nad Labem. 
Gratulujeme týmu ve složení:
Sommerová Andrea, Šebková Adéla, Macháčková Victoria, Macháčková Dajana, Vitebská Barbora, Hrnčířová Michaela, Hrachová Nikola a Maršíková Nikola.Mgr. Miroslav Přichystal


Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 159x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Kalendář akcí