Vyhledej
Šikovné nákupy
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Aktivity páťáků na ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 17.01.2020, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
V předvánočním čase žili páťáci ze ZŠ Schulzovy sady také jinými aktivitami než jenom učením. Zapojili se například do projektu Krabice od bot, ve kterém je cílem obdarovat děti z dětských domovů. Děvčata a kluci se shodli, že obdarují dvě dívky a dva hochy stejného věku, jako jsou sami.
 

FOTOGALERIE - Aktivity páťáků na ZŠ Schulzovy sady

Krabice od bot

Zaregistrovali jsme se do seznamu a mohli jsme začít s promýšlením, čím krabice naplníme. S nápady nám pomohli také rodiče, a tak děti přinášely do školy kreslící potřeby, knížky, bloky, drobné hračky, náramky, korálky, ale i zdravé lahve, sprchový gel nebo sadu na čištění zubů.
Z 28 žáků naší třídy se zapojilo 24 dětí, které projevily svou empatii. 
V den D, kdy jsme chtěli krabice odnést, se třída rozdělila na dvě holčičí a dvě chlapecké skupiny. Spravedlivě dárky rozdělili a začali s balením. Všechno pěkně narovnat, namalovat a napsat vánoční přáníčko, omalovat krabici, vyfotit se, přiložit fotku třídy a nakonec vše zabalit do krásného balicího papíru. Všechno se nám podařilo. Všichni jsme se vypravili odevzdat krabice do sběrného místa. Po cestě zpět nás hřál pocit, že jsme připravili překvapení a snad i radost čtyřem dětským duším.


V DDM Jednička jsme si mohli vyrobit překrásné keramické anděly a připravili jsme si také vlastní vánoční dílnu, kde jsme chystali dárečky pro naše blízké.
Také jsme pokračovali v oblíbeném projektu Spaní ve škole, při kterém se vždy věnujeme určitému tématu. Tentokrát jsme prožili večer ve starověkém Řecku. Komu se poštěstí za jediný večer prožít příběhy řeckých hrdinů. Nám se podařilo děti seznámit se čtyřmi řeckými pověstmi a na jejich motivy připravit zajímavou činnost. Vyráběli jsme trojské koně z kartonu, zažívali Tantalova muka při pokusu o zakousnutí se a snězení jablka houpajícího se na provázku, bojovali jsme s medúzou jako Perseus, který se orientoval podle obrazu v zrcadle, vyrobili jsme si také korálkový stromeček připevněný na kousku skály od Prométhea. 
Plnili jsme však i další úkoly. Na závěr večera nás čekal film Souboj titánů. Ráno pak ještě krásný kvíz, který připravil Jiřík. 

Celá akce se vydařila také díky rodičům, kteří pomohli dětem připravit krásné kostýmy a občerstvení. Spaní se nám velmi vydařilo a ani nevadilo, že nám nevyšlo pozorování souhvězdí a Měsíce.


Pavlína Špatenková
ZŠ Schuzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 409x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí