Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Čarodějnické vyučování na ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 2.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Učitelky 4.A a 4.B se rozhodly dětem zpříjemnit poslední dubnový den, a tak navrhly dětem, aby přišly v úterý 30. dubna v čarodějnických a kouzelnických převlecích. Děti zajásaly, a i když na přípravu nebylo mnoho času, společně s rodiči si poradili.
 

Paní učitelky připravily pro děti učební materiál motivovaný čarodějnicemi, a tak jsme se v úterý ráno pustili všichni s chutí do práce. Nejprve heslo dne s čarodějnickým pokřikem, sestavení kouzelnických pravidel a pak honem k prvnímu zábavnému úkolu. 

Skupiny po čtyřech dostaly obrázky deseti čarodějek a pomocí indicií měly přijít na to, jak se která čarodějnice jmenuje. Děti tento detektivní úkol velmi bavil, přesto jim dal zabrat, než prověřily všechny indicie a obrázky. 

Následovala čarodějnická matematika. Nejprve ukázka z knihy Malá čarodějnice, a potom už dvojice hledaly po třídě kartičky se slovy, u kterých byly příklady. Po správném vypočítání mohly výsledek doplnit do textu o čarodějnicích. Při tomto úkolu si děti procvičily probírané početní operace a ani je nenapadlo, že se učí a dokonce počítaly s chutí. 

Na závěr jsme si přečetli doplněný text, který děti seznámil s tradicí filipojakubské noci a se zvyky s ní spojenými. Při výtvarné výchově děti malovaly čarodějnice a také vymýšlely lektvary na všechno možné – lektvar síly, lásky, štěstí. Také u těchto činností jsme se velmi pobavili. 

A po skončení školy, hurá na opravdické čarodějnice! 
Snad se nám podařilo dětem čekání na tajemný večer plný kouzel a dobrodružství zkrátit, užít si ho mezi spolužáky a přitom něco i naučit.

P. Špatenková, J. Teislerová
učitelky ZŠ Schulzov sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

FOTOGALERIE - Čarodějnické vyučování na ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 232x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět