Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

I škola se v rámci hry toulá Královédvorskem

Redakce / 4.06.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Toulky nejen Královédvorskem je turistická hra, kterou pořádá informační centrum města Dvůr Králové. Tento projekt o poznávání regionu a jeho zajímavostí se nám zalíbil, a proto jsme do něj zapojili děti školní družiny na ZŠ Schulzovy sady.
 

FOTOGALERIE - Toulky nejen Královédvorskem

Začali jsme krátkými vycházkami za památkami v centru města a postupně jsme délku vycházek prodlužovali. Nejenže jsme obkreslovali piktogramy, ale také jsme navštívili ZOO, městské muzeum, kostelní věž a MaLis, kde jsme se dověděli o lisování olejů a bezobalovém prodeji. 
Poznali jsme tajemná zákoutí Zátluckých rybníků a Čertových hradů. Vrcholem našeho putování byl Kuks, kam jsme se vydali po stopách sochařství v našem kraji, do kterého nás příjemným vyprávěním zasvětila paní Ivana Černá.
Dětem se podařilo nasbírat body do malé hry (min. 10 navštívených míst) a někteří mají bodový základ do hry velké (min. 30 navštívených míst). Díky této hře jsme si dokázali, že zábavnější je místa poznávat ve skutečnosti než klikáním u počítače, i když z toho občas trochu bolí nohy.

M. Šturmová a A. Neumannová
vychovatelky ŠD ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

Související články
Na konci května odstartuje na Královédvorsku nová regionální turistická hra, soutěžit se bude o pobyty v regionu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 865x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět