Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

JAK SE UČÍME PODNIKAT aneb finanční a matematická gramotnost na ZŠ Schulzovy sady trochu jinak

Redakce, / 24.10.2018, Dvůr Králové nad Labem, ZSSchulzovySady.kralovedvorsko.cz
Když jsem byla oslovena zástupcem marketingu České spořitelny, zda se nechceme s některou ze tříd zapojit do projektu Abeceda peněz, byla jsem nadšená. Děti budou mít možnost nahlédnout do světa financí a podnikání interaktivní a hravou formou, poznají hodnotu peněz i rizika hospodaření s nimi.
 

FOTOGALERIE - JAK SE UČÍME PODNIKAT aneb finanční a matematická gramotnost trochu jinak

Zapojením se do tohoto programu získají jedinečnou příležitost naučit se přemýšlet o hospodaření s penězi, o společné práci, strategii, zodpovědnosti vůči sobě i ostatním, využijí svoji kreativitu a také je to připraví na své budoucí povolání.
A co to celé znamená? 
Žáci si vymyslí svůj vlastní podnikatelský záměr a ten následně zrealizují. Třídy 5. A pod vedení Mgr. Evy Malichové a 5. C pod vedením Mgr. Markéty Johnové navštívily pobočku České spořitelny ve Dvoře Králové se žádostí o půjčku a obdržely od České spořitelny počáteční kapitál 3 000 Kč na realizaci svých originálních nápadů. 

Kromě toho se seznámily s chodem pobočky a vedením spořitelny, zahrály si kvíz finančních pojmů a zajímavostí o bankovkách. Poté měli žáci v malých skupinách možnost vyzkoušet vybírání z bankomatu, odhadnout hodnotu mincí a přepočítat je ve speciálním zařízení, naučit se rozpoznat ochranné prvky bankovek a dokonce vidět na vlastní oči celý milion. To byl pro všechny opravdu nezapomenutelný zážitek.

Celý projekt zakončíme jarmarkem, 12. a 13. prosince 2018 v České spořitelně, na kterém budou žáci své výrobky prodávat. Výdělek z celé akce půjde od obou tříd na dobročinné účely. Třída 5. A věnuje svůj výdělek onkologii v Hradci Králové a 5. C věnuje část výdělku Dětskému domovu ve Dvoře Králové nad Labem na nákup hraček pro děti na Vánoce a druhou část výdělku na nákup rehabilitačních pomůcek pro Domov sv. Josefa v Žirči.
Všichni doufáme, že se nám závěrečný jarmark povede a náš sen pomáhat druhým bude splněn.
 
Mgr. Markéta Johnová, Mgr. Eva Malichová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 124x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí