Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

JAK SE UČÍME PODNIKAT aneb finanční a matematická gramotnost na ZŠ Schulzovy sady trochu jinak

Redakce, / 24.10.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Když jsem byla oslovena zástupcem marketingu České spořitelny, zda se nechceme s některou ze tříd zapojit do projektu Abeceda peněz, byla jsem nadšená. Děti budou mít možnost nahlédnout do světa financí a podnikání interaktivní a hravou formou, poznají hodnotu peněz i rizika hospodaření s nimi.
 

FOTOGALERIE - JAK SE UČÍME PODNIKAT aneb finanční a matematická gramotnost trochu jinak

Zapojením se do tohoto programu získají jedinečnou příležitost naučit se přemýšlet o hospodaření s penězi, o společné práci, strategii, zodpovědnosti vůči sobě i ostatním, využijí svoji kreativitu a také je to připraví na své budoucí povolání.
A co to celé znamená? 
Žáci si vymyslí svůj vlastní podnikatelský záměr a ten následně zrealizují. Třídy 5. A pod vedení Mgr. Evy Malichové a 5. C pod vedením Mgr. Markéty Johnové navštívily pobočku České spořitelny ve Dvoře Králové se žádostí o půjčku a obdržely od České spořitelny počáteční kapitál 3 000 Kč na realizaci svých originálních nápadů. 

Kromě toho se seznámily s chodem pobočky a vedením spořitelny, zahrály si kvíz finančních pojmů a zajímavostí o bankovkách. Poté měli žáci v malých skupinách možnost vyzkoušet vybírání z bankomatu, odhadnout hodnotu mincí a přepočítat je ve speciálním zařízení, naučit se rozpoznat ochranné prvky bankovek a dokonce vidět na vlastní oči celý milion. To byl pro všechny opravdu nezapomenutelný zážitek.

Celý projekt zakončíme jarmarkem, 12. a 13. prosince 2018 v České spořitelně, na kterém budou žáci své výrobky prodávat. Výdělek z celé akce půjde od obou tříd na dobročinné účely. Třída 5. A věnuje svůj výdělek onkologii v Hradci Králové a 5. C věnuje část výdělku Dětskému domovu ve Dvoře Králové nad Labem na nákup hraček pro děti na Vánoce a druhou část výdělku na nákup rehabilitačních pomůcek pro Domov sv. Josefa v Žirči.
Všichni doufáme, že se nám závěrečný jarmark povede a náš sen pomáhat druhým bude splněn.
 
Mgr. Markéta Johnová, Mgr. Eva Malichová
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 190x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí