Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR se zastávkou na ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 6.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Lumpík je malý plyšový medvídek – maskot, který má domov ve školní družině v Ostravě – Porubě. Tam se děti domluvily s paní vychovatelkou a poslaly ho na druhý konec republiky na výlet, odkud putuje zpět domů. Cestou se zastavuje ve družinách po celé ČR. 25. dubna se zastavil i u nás.
 

FOTOGALERIE - Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR se zastávkou na ZŠ Schulzovy sady

Přijel k nám ze družiny v Pilníkově. Druhý den se seznámil nejen s dětmi, které navštívil ve třídě, ale i s vedením školy. Odpoledne ho děti vzaly na turistickou vycházku po malebném okolí našeho města. Prošli jsme si Zátlucké rybníky a cestou zpět jsme se stavili na tajemných Čertových hradech. Aby Lumpíkovi nebylo smutno, vzaly děti s sebou na cestu svoje malé plyšové kamarády, se kterými ho seznámily.
Večer jsme medvídkovi ustlali v cestovním pelíšku, zapsali do deníku zážitky a pozdravy od nás. Přibalili jsme mu upomínky na naše město a předali ho dalším dětem do Nechanic.
Jelikož je Lumpík veliký cestovatel, tak je tato cesta přihlášená i k zápisu do České Guinnessovy knihy rekordů a jeho cestování můžete sledovat na facebookových stránkách.
Tento projekt jsme uvítali, protože obohatil naši celoroční družinovou hru „AHOJ ČESKO!“, která je o putování Bohemia expresem po krajích ČR.

M. Šturmová a A. Neumannová
vychovatelky ŠD
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 192x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět