Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Mladá scéna na ZŠ Schulzovy sady

Redakce / 18.02.2018, Dvůr Králové nad Labem, ZSSchulzovySady.kralovedvorsko.cz
Dne 14. února 2018 proběhla na obou stupních základní školy Schulzovy sady soutěž v recitaci. Na prvním stupni se zúčastnilo 43 recitátorů, které přišlo podpořit velké množství rodičů a kamarádů. Všichni soutěžící byli dobře připraveni a bylo velmi obtížné vybrat z každé kategorie tři nejlepší.
 

FOTOGALERIE - Mladá scéna na ZŠ Schulzovy sady

V nulté kategorii (1. ročník) první místo obsadila Ketrin Ela Tauchmannová, dvě druhá místa Julie Černá a Klára Hoňková, třetí místo mají společné Štěpán Jaroš a Kateřina Pohořelá. 

V první kategorii (2. a 3. ročník) na stupních vítězů stanuli samí hoši, Martin Palan (1. místo), Matěj Flégl (2. místo) a Šimon Kulveit (3. místo). 

V kategorii 4. a 5. ročníků první místo z minulých let obhájila Adéla Hoňková, druhé místo vybojovaly Kateřina Exnarová a Nela Štefáčková, krásné třetí místo získal Damián Glazar. 

Tato soutěž je pro účastníky veliká zkušenost, kterou někteří z nich jednou jistě ocení. Všem soutěžícím a také učitelům, kteří se podíleli na jejich přípravě, patří velké poděkování.

Na druhém stupni bývá tato soutěž uměleckým zážitkem. Jelikož jsme velká škola, konkurence mezi soutěžícími je taková, že se žáci na vystoupení připravují několik týdnů předem a ladí i ty nejmenší detaily, např. postoj, pohled, ale hlavně práci s hlasem. Letos jsme objevili nové talenty v šestých třídách, v kategorii mladších žáků (6. a 7. ročník) obsadili první tři místa.
S velice dlouhými texty se představili Jiří Štefáček a Natálie Paříková, obsadili 1. místo.
Druhým místem jsme ocenili Janu Marii Senetovou a třetí je Tereza Goldšmídová, která se o cenu dělí s Markétou Duškovou ze 7. B. 

V kategorii starších žáků jsme viděli již ostřílené recitátory, kteří nás ani letos nezklamali.
První místo si odnesla Žaneta Horáčková, druhé místo vybojovala Michaela Hrnčířová a ze třetího místa se radovala Lenka Trnková. Všechny dívky jsou z devátých ročníků, a tak je musíme pochválit, že v této době, kdy se připravují na přijímací zkoušky, najdou čas na umění. 

Děkujeme všem soutěžícím za skvělé odpoledne a držíme palce v okresním kole, které proběhne v Trutnově. Děkujeme vyučujícím za přípravu žáků. 
Děkujeme žákům 9.B, Františku Šírovi a Václavu Darvašovi, za kytarový koncert, kterým celou soutěž zahájili. 

Budeme se těšit opět příští rok.

Mgr. Eva Malichová, Mgr. Jitka Baudischová
ZŠ Schulzovy sady


Další články ZŠ Schulzovy sady

 

Související články
Martin na bílém koni nepřijel, ale děti se na akci ZŠ Schulzovy sady na koni svezly
Ať žije němčina! Aneb olympiáda trochu jinak...

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 441x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí