Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Studijní cesta čerstvých osmáků do Německa

Redakce, / 21.10.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Němčináři osmých tříd ZŠ Schulzovy sady se 27. září 2018 podívali k našim německy mluvícím sousedům. Jednalo se o jednodenní jazykově poznávací exkurzi do německé oblasti Saska – Kleinwelka a Bautzen.
 

FOTOGALERIE - Studijní cesta čerstvých osmáků do Německa

Ihned po příjezdu do cíle cesty Saurierpark obdrželi všichni plánek tohoto dinosauřího parku, aby nevynechali žádnou z venkovních expozic. Prohlédli si tedy nejen dinosaury v životní velikosti, ale i expozici ke vzniku života na zemi. 
Jelikož je prehistorické bádání unavilo, někteří se občerstvili typicky německým jídlem Bratwurst /klobása/ či Pommes Frites mit Ketchup /hranolky s kečupem/ anebo si užili polední pauzu v koutku pro vědce. 
Abychom podpořili německý jazyk, tak žáci povinně zhlédli 3D dokument o vzniku života a úloze dinosaurů na naší planetě právě v německém jazyce. Za odměnu se pak mohli všichni, alespoň na chvíli, ztratit ve venkovním přírodním bludišti Irrgarten. Ti šťastnější zde pak navigovali ty méně zdatné a zároveň se všichni dobře bavili. 
A jelikož je nesežrali dinosauři a úspěšně se všichni vymotali z bludiště, čekala je odměna v podobě návštěvy malebného městečka Bautzen /Budyšín/. 
Po procházce městem mohli naši osmáci konečně ukojit svou touhu po nakupování a vyzkoušet si své první nesmělé věty v němčině v praxi. Zpáteční cesta z centra města vedla přes krásně zachovalé městské hradby, kde se všichni se zaujetím fotili, neboť různé věže a hradby za to opravdu stojí. Co dodat závěrem? Celý den se vyvedl, počasí nám přálo a němčině bylo učiněno za dost.
 
Mgr. Lada Marksová  
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 144x
 
 
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

Kalendář akcí