Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Žáci ZŠ Schulzovy sady na nové naučné stezce ve Dvoře Králové

Redakce / 25.09.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
V úterý 17. září 2019 se žáci naší ZŠ Schulzovy sady vydali do školního lesa, kde je čekala nová naučná stezka. Naši deváťáci se ujali nelehkého úkolu. Na jednotlivých stanovištích seznamovali příchozí s novinkami o přírodě.
 

FOTOGALERIE - OTEVŘENÍ NAUČNÉ STEZKY ÚDOLÍM HARTSKÉHO POTOKA

Zvuk lesního rohu, borlice či lesnice vítal každého. Jak se správně chovat v lese bylo hned první stanoviště. Za pomoci obrázkového panelu se děti velmi aktivně zapojily.
Jak dlouho se v přírodě rozkládají odpady, bylo překvapením pro mnohé hned na dalším stanovišti. Sklo, plechovka, pneumatika, papírový kapesníček, igelitová taška nebo slupka od banánu? Jak dlouho to trvá? 
Každý si i na opravdové odpadky, které lidi po sobě mnohdy v lese zanechávají, mohl sáhnout a zkusit správně určit délku jejich rozkladu. A že rozdíly jsou obrovské - 3 měsíce, několik let i staletí. Dále se děti pomocí aplikace Lesní svět mohly seznámit se zvuky ptáků, kteří zde žijí, a kukátkem se na jednotlivé opeřence podívat. 
Co je to frotáž zjistili všichni na dřevěných tabulkách a obrázky ptáčků si odnášeli téměř všichni. Na dalším stanovišti se děti seznámily se stromy, které zde v lese mohou spatřit. Vidět lesní techniku v akci bylo pro mnohé velkým překvapením. Děti s opravdovým překvapením sledovaly velké stroje, jak řežou či nakládají kmeny. Někteří si opekli buřtíček, jiní spapali svačinku od maminek a s nadšením se vydali na další cestu. Zde čekal sokolník a vábič se svým uměním. Cestou kolem Hartského potoka se děti seznámily se stopami zvěře, zkusily si potravní labyrint, dozvěděly se mnoho nového o vodě a životu kolem zdejšího potoka. Mnozí si vyzkoušeli i skok do dálky a mohli porovnat, jaké zvíře skáče stejně. Stanoviště u splavu bylo plné her s přírodou. Závěr patřil práci lesníků a jejich pomocníků. Kůň Baron opravdu pomáhal. Lehce tahal kládu, se kterou by ani celá třída nepohnula. Úsměvy dětí byly odměnou všem, kteří umožnili tuto akci zorganizovat – MAS Královédvorsko, Lesy Města Dvůr Králové n. L., LESY ČR, ZŠ Schulzovy sady, DDM Dvůr Králové n. L., ČLA TRUTNOV. Akce se opravdu vydařila.
Hrdě si děti odnášely vlastní medaili od lesníků a již se těšily, až sem přivedou i své sourozence, rodiče a kamarády.

Bc. Jana Paulusová Fišerová
ZŠ Schulzovy sady


Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 720x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět