')
Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Zájezd do Anglie se školou

Redakce / 25.06.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Dne 28. května se osmé a deváté třídy základní školy Schulzovy sady vydaly na poznávací zájezd do Londýna a jeho okolí. Čekala nás dlouhá cesta autobusem až do přístavu ve Francii, odkud jsme se trajektem přes kanál La Manche plavili už rovnou do Anglie, kde nás přivítaly bílé útesy.
 

FOTOGALERIE - Zájezd do Anglie

Po příjezdu do Londýna na nás čekala procházka po městě a jeho památkách. Viděli jsme například Westminster Abbey nebo Buckinghamský palác. Večer jsme se rozjeli do hostitelských rodin.
Druhý den jsme navštívili útesy zvané Seven Sisters. Bylo trochu větrno, ale výhledy na moře a okolí byly krásné. Poté jsme sešli na pláž, odkud si mohl šťastlivec odnést na památku kamínek s dírkou pro štěstí. 

Třetí den jsme jeli do města Brighton, kde jsme byli uchváceni množstvím a různorodostí mořských živočichů v Podmořském světě, zrelaxovali jsme na pláži, někteří se prošli po molu, kde si mohli vyfotografovat všudypřítomné racky.

Další den jsme navštívili Canterbury, kde jsme kromě prohlídky krásné katedrály nakoupili dárky a suvenýry. Prošli jsme se ostrovním hradem Leeds Castle, kde jsme si pobloudili v přírodním labyrintu, a na konci dne jsme obdivovali krásy městečka Rochester. Po příjezdu na nás čekalo balení a poslední večeře v rodinách.

Poslední den, poslední snídaně, rozloučili jsme se se svými rodinami a čekal nás i poslední den v Londýně. Prošli jsme se po Tower Bridge, viděli korunovační klenoty a celou část Londýna zvanou City. Odpoledne jsme vyšli na Greenwich, poslední fotka u nultého poledníku.

Všichni unaveni jsme nastoupili do autobusu a vydali se k přístavu Dover, kde už na nás čekal trajekt. S Anglií jsme se rozloučili a už nyní se těšíme na další výlet.

Magdalena Vondroušová, 8.B
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1056x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět