Vyhledej
Novinky emailem
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Ze školky do školy - 12. díl Zápis do 1. tříd

Redakce / 9.04.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Pro děti narozené v období od 1. září 2014 do 31. srpna 2015 nebo ty, které měly v předešlém školním roce odloženou povinnou školní docházku, probíhá do 15. dubna na naší škole zápis do prvních tříd.

FOTOGALERIE - Ze školky do školy - 12. díl Zápis do 1. tříd

Zápis dětí do škol s osobní přítomností zapisovaných dětí a jejich zákonných rodičů ani v letošním roce mimořádná opatření nedovolují. V období od 1. do 15. dubna probíhá zápis korespondenčně.

Jak tedy děti do školy zapsat?


Navštivte webové stránky ZŠ Schulzovy sady. Zde najdete veškeré informace, které budete potřebovat k vyřízení zapsání k povinné školní docházce. 

Přechodový rituál zápisu do školy
Zápis do základní školy je pro děti, ale i pro Vás rodiče důležitým mezníkem. Zápis prožitý osobně s povídáním s paní učitelkou, kreslením a plněním úkolů nic nenahradí. Doporučujeme Vám tento přechodový rituál uskutečnit alespoň v kruhu rodiny. Udělejte si to hezké. Slavnostně se oblečte, vezměte dítě na procházku, pomozte mu s vhozením zápisního listu do schránky školy, vyfoťte se u školy a pořádně to oslavte – třeba zmrzlinou nebo zákuskem. Věřte, že i my každý vhozený lístek uvnitř školy oslavujeme. 😊 
 
Stáhněte si a pečlivě vyplňte Žádost o přijetí k základnímu vzdělávání.

Doručte ji škole - využijte datovou schránku, e-mail s elektronickým podpisem, vhoďte do schránky na budově A nebo pošlete poštou.

Výsledek zápisu bude zveřejněn začátkem května na webových stránkách školy nebo osobně na vstupních dveřích. Žáci budou uvedeni pod svými registračními čísly.

Pokud bude Vaše dítě přijato, počítejte s pozváním na přípravnou schůzku pro zákonné zástupce v červnu 2021, kde od Vás budeme potřebovat Váš občanský průkaz a rodný list dítěte.

Jak vyřídit odklad školní docházky?


Pokud máte pochybnosti, jestli je Vaše dítě na přechod na základní školu připravené a zralé, poraďte se s paní učitelkou z mateřské školky, případně s pediatrem. 

Pokud se rozhodnete pro odklad, stáhněte si a pečlivě vyplňte Žádost o odklad povinné školní docházky a doručte škole v období od 1. do 30. dubna 2021. 

Pokud jste tak již neučinili, objednejte se do školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna, speciálně pedagogické centrum). Jejich posouzení je nedílnou součástí žádosti o odklad.
O posouzení požádejte také svého pediatra (případně odborného lékaře nebo klinického psychologa).

Přílohy z bodu 2 a 3 Žádosti můžete podat dodatečně.Těšíme se na Vás v červnu na přípravné schůzce a pak v září při přivítání nových prvňáčků první školní den na ZŠ Schulzovy sady.

Eliška Tauchmanová, školní speciální pedagog
&
Monika Voleská, školní psycholog

Základní školy Schulzovy sady
Dvůr Králové nad Labem

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 364x
 
Hodnocení článku: