Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

Žáci ZŠ Schulzovy sady na republikovém finále Odznaku všestrannosti

Redakce, / 19.09.2018, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
V letošním roce se do republikového finále Odznaku všestrannosti probojovali také dva naši žáci, Josefína Šturmová a Jakub Kuhn. Už samotná účast ve finále je obrovským úspěchem a také odměnou za celoroční dřinu, kterou příprava na tuto soutěžž obsahuje. Deset disciplín, které prověří fyzickou zdatnost sportovce, plnily na naší škole celé třídy i jednotlivci. Výsledkem byl zisk odznaků zdatnosti různé úrovně od bronzových po diamantové a také postup dvou žáků na republikové finále, které se v letošním roce konalo v Brně.
 

FOTOGALERIE - ŽŽáci ZŠŠ Schulzovy sady na republikovém finále Odznaku vššestrannosti

Závodníci zažili slavnostní nástup, kdy vytvořili na ploše spojené olympijské kruhy, které jsou symbolem přátelství a spolupráce. Společně se závodníky nastoupila na plochu také padesátka olympioniků, kteří každoročně finálová klání sledují, závodníkům fandí a také se dětem podepisují a povídají si s nimi. 
Slavnostní zahájení umocnil nástup vojáků za zvuků husitského chorálu, hymna v podání vojenské hudby i účast významných hostů, mezi nimi byl také předseda olympijského výboru Jiří Kejval.
V samotném závodu plnili soutěžící deset disciplín soutěže OVOV a získávali body. Viděli jsme mnoho krásných výkonů, mezi kterými se naši neztratili. Josefína dokázala za dvě minuty udělat 117 ženských kliků, 101 sedů lehů, 53 shybů a celkově se umístila na výborném 8. místě mezi 34 děvčaty ročníku 2007!
Jakub skočil do dálky 598 cm, hodil 78,5 m míčkem, zaběhl 60 m za 7,89 a svými výkony vybojoval mezi 117 chlapci ročníku 2004 skvělé 9. místo.
Po celé tři dny bylo překrásné počasí - díky něm se závodníkům dařilo splnit mnoho osobních rekordů a odvezli si z Brna mnoho krásných zážitků. Jedním z největších byla exhibice sportovců, při které známí sportovci jako Radek Juška, Petr Frydrych soutěžili ve stejných disciplínách jako děti. 
Mezi soutěžícími na exhibici byla také bývalá žákyně naší školy Dominika Hysková, studentka sportovní vojenské vysoké školy.

Mgr. Pavlína Špatenková, Mgr. Tomáš  Nosek
ZŠ Schulzovy sady

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

Související články
ZŠ Schulzovy sady mají nejrychlejšší běžžce na okrese!
Ze školky do školy - sportujeme na ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 571x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
06.03.2020 - Ve čtvrtek 5. března večer přijela záchranka do Dvora Králové na domácí testování podezřelého na koronavirus. Jak nám potvrdil hejtman Jiří Štěpán (6. března ve 14:30 hod.), výsledky zatím nejsou známy. V kraji zatím není potvrzen žádný případ onemocnění koronavirem.
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.

Kalendář akcí