Vyhledej
Novinky emailem
ZŠ Schulzovy sady > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Schulzovy sady

ZŠ Schulzovy sady nabízí na 2. stupni třídy s rozšířeným vyučováním matematiky i přírodovědných předmětů

Redakce / 21.03.2021, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Ve školním roce 2021/2022 se žáci budou vzdělávat v šestém ročníku ve čtyřech paralelních třídách, kde stávající kolektiv kmenových žáků doplní žáci, kteří přestoupí z okolních malotřídních škol, pro které je ZŠ Schulzovy sady školou spádovou.

FOTOGALERIE - Vzdělávání na 2. stupni ZŠ Schulzovy sady

Přijdou i další žáci, kteří využijí příležitost k rozvoji svého nadání a zařadí se mezi žáky třídy s rozšířeným vyučováním matematiky a přírodovědných předmětů.

Žáci budoucích 6. tříd si tedy mohou zvolit pokračování v základním vzdělávání podle jednoho ze dvou učebních plánů.

V přírodovědné, tzn. běžné třídě, získají nezbytné znalosti a dovednosti ve všech vzdělávacích oblastech. Vyučovací předměty mají přiměřenou časovou dotaci. Vyšší podpora je věnována českému jazyku a matematice, dále přírodovědným předmětům i rozvoji zručnosti při hodinách praktických činností.

Příležitostí pro žáky, kteří se chtějí více věnovat učení a hlouběji proniknout do některých předmětů, je vzdělávání s rozšířeným vyučováním matematiky a přírodovědných předmětů (fyziky a chemie) ve třídě matematické. Uvedené předměty mají vyšší časovou dotaci, rozsah i hloubka osvojovaného učiva kladou na žáky zvýšené studijní nároky i vyšší časové nároky na domácí přípravu.
V obou typech tříd je zařazena nadstandardně rozšířená výuka informatiky.

Výběr žáků do třídy matematické se uskuteční podle pololetního hodnocení ve 4. a 5. třídě (matematika, přírodověda) a na základě výsledků testů SCIO z matematiky a obecných studijních předpokladů. Testy budou uchazeči řešit on-line během dubna / května v naší škole podle aktuálních hygienických podmínek. Testování hradí škola. 

Vyplněné přihlášky uchazečů o zařazení do matematické třídy přijímáme do pátku 2. dubna 2021. K přihlášce uchazeči přiloží prostou kopii pololetního vysvědčení ze 4. a 5. třídy.
Přihláška je ke stažení zde.

Více se o naší škole dozvíte na webu školy www.zsdknl.cz.Ivan Jugl
ředitel školy

Další články ZŠ Schulzovy sady

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 398x
 
Hodnocení článku: