')
Vyhledej
ZŠ Schulzovy sady > REGIONY > Královédvorsko > Dvůr Králové nad Labem

Návštěva v Domově sv. Josefa v Žirči

Redakce / 21.05.2019, Dvůr Králové nad Labem, zsschulzovysady.kralovedvorsko.cz
Ve čtvrtek 16. května jsme vyrazili do Domova sv. Josefa v Žirči, abychom mohli předat výdělek z vánočního Jarmarku v rámci projektu České spořitelny Abeceda peněz.
 

FOTOGALERIE - Návštěva v Domově sv. Josefa v Žirči

O projektu a jeho skvělém výsledku jsme již psali zde

Pracovníci Domova si pro nás na oplátku připravili velmi zajímavý program. Nejprve jsme si v keramické dílně vyrobili srdíčka, pracovat jsme ale mohli jen jednou rukou a poté jsme šli na prohlídku Domova. Zkusili jsme si ,,jízdu“ na invalidním vozíku, navštívili jsme tělocvičnu, rehabilitační místnosti, pokoje klientů, viděli jsme vodoléčbu, ergoterapii, jízdu na motopedu a velmi zajímavé centrum informačních technologií a alternativních komunikačních pomůcek, kde nám klient ukazoval ovládání počítače a televize pomocí úst. 

Také jsme si mohli vyzkoušet jaké to je, když se člověk nehýbe, ale přesto se dostane z místa na místo. Díky moderním přístrojům a našemu dobrovolníkovi jsme viděli, jak se lidé přesouvají z postele na vozíček, z vozíčku na rehabilitační lůžko a odtamtud zase zpět. Byl to pro nás velmi ohromující zážitek. Všichni klienti na nás byli moc milí a my jim za to velmi děkujeme. Poděkování také patří paní Flosové, paní Krausové a paní Netolické, které nás celým dopolednem provedly. V tu chvíli jsme si uvědomili, jak důležité je, když je člověk zdravý. Ale na druhou stranu nám klienti svým povídáním a vystupováním ukázali, že i když je něco takového postihlo, život tím nekončí. 
My jim přejeme mnoho usměvavých dnů a velmi jim děkujeme za vše, co nám ukázali. 

Žáci 5.C a třídní učitelka Mgr. Markéta Johnová

Další články ZŠ Schulzovy sady

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 287x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


Základní škola Schulzovy sady
Školní 1235
54401 Dvůr Králové nad Labem 

Telefon: 499 320 901, 499 320 300
E-mail:
Web: www.zsschsady.cz

Identifikátor datové schránky: tednrvy

11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
26.04.2019 - Most Jana Palacha ve Dvoře Králové byl po opravě otevřen o dva dny dříve a je již zprovozněn.

Kalendář akcí