ZŠ Schulzovy sady > Sport > atletika

Družstvo ZŠ Schulzovy sady druhé v okrese ve velkém štafetovém závodě

Ve čtvrtek 3. května se konalo v Trutnově okresní kolo atletické soutěže Štafetový pohár. Této soutěže se zúčastnilo 11 školních družstev. Mezi nimi i dvě družstva ZŠ Schulzovy sady a družstvo ZŠ Strž.
V této soutěži měří své síly šestnáctičlenná družstva žáků prvního stupně ZŠ. Žáci 1. - 3. třídy tvoří jednu osmičlennou štafetu, žáci 4. - 5. tříd druhou osmičlennou štafetu. Všechny tyto štafety běhají štafetu 8 x 100 metrů. Potom běží mix žáků mladších a starší tzv. štafetu smíšenou na 8 x 200 metrů. Časy všech tří štafet se sečtou a vznikne výsledný čas.
Tentokrát zvítězila štafeta ZŠ Vrchlabí s časem 9:19,4 před štafetou ZŠ Schulzovy sady, jejíž čas byl 9:20,1 a ZŠ Mladé Budy s časem 9:26,5. Druhé družstvo ZŠ Schulzovy sady skončilo na 7. místě s časem 9:52,3 a na 8. místě skončilo družstvo ZŠ Strž s časem 10:01,3.
Stříbrné družstvo ZŠ Schulzovy sady si vybojovalo účast na krajském kole, které se bude konat 15. květnav Novém Městě n. M.